slider3

Michal Kašpárek

@kasparek – 4266 tweetů/4678 followerů

Když víte, co by v oblasti vzdělávání nebo zaměstnanosti mohlo fungovat v rámci sociální inkluze, ale nedokážete oponovat pragmatickým ekonomům a nebo předkládáte odpůrcům příliš suchá fakta – pak jsou tu pro vás články Michala Kašpárka – žurnalisty z magazínu FinMag – k tématům školské inkluze, Norských fondů, prekarizované práce, možností sociálního systému aj.

 kasparek_klaus

EDUin

@Eduinops2363 t/1221 f

Účet EDUinu se vyplatí sledovat, pokud jste ještě nerezignovali na vylepšování českého školství. Je osvěžující, že tito popularizátoři vzdělávání kritizují současný stav i na základě častých příkladů zahraničních zkušeností.

 eduin_edutopia

Ombudsmanka

@ochranceprav377 t/742 f

Povzbuzení či podněty pro chronické bojovníky s větrnými mlýny. Aktuální informace o vítězstvích jednotlivců nad některými institucemi a případy pochybení, kde je ještě prostor pro další zápas. A to především v oblastech diskriminace (např. na trhu s bydlením), sociálně právní ochrany dítěte nebo ústavní péče.

 ombuds_ospod

Zdenka Trachtová

@ZdenTra – 133 t/452 f, redaktorka zpravodajstvi iDNES.cz

Témata spojená se sociální inkluzí na twitteru nejlépe novinářsky pokrývá Zdenka Trachtová. Kdykoliv se v sociální politice či sociální péči odehrává něco, co stojí za pozornost médií, u ní to zaručeně najdete.

 tracht_statistika

Daniel Hůle

@DanielHule218 t/241 f

Účet pro toho, kdo chce mít přehled o nekalých praktikách exekutorů, informovat se, jak pokračuje souboj s lichvářskými společnostmi, jak se daří příprava zákonů ve prospěch dlužníků a kteří hráči tomu brání. To všechno se daří usledovat expertovi na dluhovou problematiku Danielu Hůlemu.

 hule_proficredit

Jako Doma o.p.s.

@JakoDomaos – 643 t/185 f

Sledujte a žasněte, co se děje, když se z “klientek – žen bez domova” stanou expertky na genderově specifické bezdomovectví. Když se skutečně mohou podílet na chodu organizace, spolurozhodují o náplni činnosti i výstupech a mají odhodlání pomáhat i dalším, které si prožily to, co ony.

 kucharky

Vteřina poté

@Vterina_Pote  – 212 t/165 f

Skvělý příklad toho, jak se lze emancipovat, přestože jste vyrůstal v dětském domově a stát se úspěšným kritikem systému institucionální péče o dítě. Na účtu nezávislé platformy zjistíte, jakými projekty se snaží práva dětí žijících mimo rodinu posilovat.

 vp_rezie

Milan Šveřepa

@misver2356 t/103 f

Pohybujete-li se v oblasti sociálních služeb a chcete být v obraze, jakou sociální práci poskytovat, aby co nejúčinněji reagovala na související společenské jevy, tenhle účet vydavatele Sociální revue je přesně pro Vás. Objevují se na něm aktuality z dalších twitterových účtů i z médií, o kterých byste měli vědět.

 sver_marks

In IUSTITIA

@InIUSTITIA 38 t/78 f

Neziskovka, která nabízí podporu obětem násilí a zločinů z nenávisti, svůj twitter účet už párkrát využila k aktivnímu vyhledávání potenciálních obětí a k informování, co může být hodnoceno jako zločin z nenávisti a kam přesně se obrátit pro pomoc.

 IU_klinika

RUBIKON Centrum

@RUBIKON_Centrum 24 t/23 f

Inspirace, jak smysluplně přistupovat  k inkluzi lidí s kriminální minulostí a jak je v inkluzi účinně podpořit.

rubikon

Jana Němcová

10 twitterových účtů, bez kterých se v sociálním začleňování neobejdete